poniedziałek, 18 stycznia 2010

I was drunk.Riva Starr zachłysnął się Bałkanami i otarł o kicz przy pracy nad "I Was Drunk". Mimo pewnej przaśności, numer jest bardzo chwytliwy i od razu wpełzła jak robak (Ohrwurm?) do ucha. Jednak tematy rodem z ojczyzny Bregovica i Kosturicy szybko się wyczerpią i za jakiś czas będą działać na nerwy. Riva Starr nie urwał się z choinki dlatego, nie martwię się o jego dalszą formę.


Właściwie to chciałem tu coś o nim napisać. Mam na niego oko od dłuższego czasu. Mimo, iż nie zaliczył bardzo spektakularnego sukcesu w 2009 roku, to cały czas stopniowo umacnia swoją pozycję didżeja i producenta. Poza romansem z Southern Fried Records, Kindisch czy Get Physical, stał się pełnoprawnym członkiem rodziny Made To Play, jednego z najciekawszych labeli w 2009 roku.


Znakomicie czuje się we wszystkich wcieleniach housu. Od podszytego basem "Vouxhall" czy "I Jack U", przez bardziej techniczne "La Conga" czy "Scratch 'n' Itch", eksperymenty z żeńskim wokalem przy okazji remiksu The Gossip, folkowe zacięcie przy okazji "I Was Drunk" czy wreszcie skręcający w stronę disco remix Malentego. Nie ma jeszcze na koncie kawałka, który by rzucił na kolana cały świat, ale niezmiennie trzyma bardzo wysoki poziom, co jest niezłym wyzwaniem przy intensywności z jaką produkuje i wypuszcza kolejne remiksy.


Jak dla mnie wciąż jedna z najciekawszych postaci na scenie i moim zdaniem jedna z bardziej cool.


Riva Starr - I Was Drunk (Jeff Doubleau Remix)
Riva Starr - I Was Drunk (Soular Remix)


Jako bonus podarowany przez samego Riva Starra, sympatyczny numer "Trompe D'Amour" zbudowany na bazie remiksu "My High Tops" Plum Dj's.


Riva Starr - Trompe D'Amour


Pzdr.
Stadtkind

Brak komentarzy: