poniedziałek, 3 sierpnia 2009

Spaghetti Torino Pizza Milano Del Pierro Fiat Buongiorno


Pamiętam, że kiedyś słyszałem o stereotypie jakoby Polacy i Włosi mieli być najgłupszymi narodami w Europie. Był nawet taki dowcip, który brzmiał mniej więcej w ten sposób:

Włosi zbudowali most na pustyni i gdy cała Europa pokładała się ze śmiechu, nie mogąc wyjść z podziwu nad ich głupotą, okazało się, że most masowo oblegli Polacy z wędkami.

Ha, ha, ha!

Zwykle wyśmiewani za marny dorobek muzyczny, mają jednak teraz swoje pięć minut na scenie elektronicznej. Blogowej? Fidgetowej? Zwał jak zwał. Bloody Beetroots święcą tryumfy, w ostatnim czasie stali się jednym z najgorętszych towarów na międzynarodowej scenie. Nie wspominając o Crookersach, którzy przecież zrobili remix U2. Po piętach depczą im Congorock, Blatta & Inesha, His Majesty Andre czy Gigi Barocco.

Luigi Manfredi aka Chewy Chocolate Cookies, który grał w maju na imprezie Hungry Hungry Models, tlumaczył ten fenomen w następujący sposób: u Włochów, nic nie może być do końca na poważnie, zawsze jedno oko jest lekko zmrużone, ironiczny uśmieszek i skrzyżowanie palce za plecami. Pamiętacie remix Chromeo zrobiony przez Crookersów. Moim zdaniem jeden z najśmieszniejszych remiksów w ostatnim czasie. "Pam pam pam pam, pym pym pym pym". A jednak całkiem na poważnie. A groteskowe Knobbers?

Włosi do tego nie stronią od zabawy. Gigi Barocco bawił się z nami do upadłego. I to mi się podoba. Viva La Italia!

Jak to powiedział Piotr Mika - "dobra śródziemnomorska szkoła".


Gigi Barocco - Puah

Congorock - Runark

Blatta & Inesha ft. Congorock - Step Off

His Majesty Andre - Peep Thong


Ciao!

2 komentarze:

Party Cranker pisze...

O ile Inesha itd. mi nie podchodzi to przyznam że włosi potrafią. Crookersi dali dwie dobre EPki, a Bloody w połowie tego miesiąca pozamiatają debiutanckim longplejem. Trzeba się zastanowić kiedy atak ze strony polaków? ;d

Stadtkind pisze...

Crookersi przede wszystkim odkuli się naprawde dobrymi remiksami ostatnio.

Polecam sprawdzić Secousse Radioclita w ich remiksie.